2021-12-21_PS_Pokyčiai nuo gruodžio 28 d. darbuotojai turės skiepytis sustiprinančiąja doze arba testuotis

 

ATMINTINĖ KĄ DARYTI JEI COVID-19 LIGOS TYRIMAS TEIGIAMAS?

  1. Izoliuotis ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  2. Nelaukti NVSC specialistų skambučio ir užpildyti NVSC atvejo anketą, adresu https://atvejis.nvsc.lt/

Anketoje prašome nurodyti, kur galėjote užsikrėsti, su kuo turėjote didelės rizikos kontaktą ir pateikti kitą svarbią epidemiologinę informaciją apie save. Svarbiausias epidemiologinio tyrimo tikslas – nustatyti sąlytį su sergančiuoju turėjusius asmenis ir juos izoliuoti. Tai dar vienas būdas užkirsti kelią viruso plitimui.

Tokiu būdu ir Jūs prisidėsite, kad apie riziką kuo greičiau būtų informuoti žmonės, kurie galėjo užsikrėsti ir gali platinti virusą visuomenėje, taip pat padėsite išsiaiškinti galimas viruso plitimo vietas.

 

Informaciją apie Jums patvirtintą COVD-19 ligą galite pateikti savarankiškai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamentas (toliau – NVSC) primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, gali prisidėti prie tikslo greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę  informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas.

Kur rasti anketą?

Anketą galima rasti pagal nuorodą https://atvejis.nvsc.lt/. Šią anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtintus šeimos gydytojui.

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

Kaip elgtis užpildžius anketą?

Pateikus savo epidemiologinius duomenis, toliau turite susiekti su savo šeimos gydytoju, kuris paskirs Jums gydymą ir informuos apie izoliacijos trukmę. Primename, kad jeigu anketą užpildote korektiškai ir pateikiate visus reikiamus duomenis, su Jumis NVSC specialistai nebesusisieks.

Kilus klausimams kreipkitės telefonu (8 5) 264 9676 ar el. paštu mazeikiai@nvsc.lt

 

Platesnė informacija:

https://atvejis.nvsc.lt/

https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/nvsc.lrv.lt/sutrumpinti

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/pleciamas-asmenu-galinciu-atlikti-nemokama-antikunu-tyrima-sarasas

https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/metodine-ir-kita-informacija/metodine-covid-19-valdymo-medziaga-video-ir-kt/ugdymo-istaigu-bendruomenei-apie-covid-19

https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina

 

 Informacija apie galimybių pasą